Hjælp til at få svar.

Jeg har et problem, som der måske er nogle her der kan hjælpe med.

Jeg har gentagende gange skrevet til Den Sociale sikringsstyrelse uden at få svar, jeg skrev til dem sidst i jan. 2007 ang. min pension som de havde opgivet til SKAT, det var ca.6000 dkr mere om året end jeg får, også om min kones cpr nr.som jeg slet ikke kunne kende jeg skrev igen d. 07 feb. og igen 14 feb. også uden svar.
Så sendte jeg mail til Socialminister Eva Kjer Hansen d. 17 feb. og fik svar d. 20 feb. af en Kirsten Munk Ministersekretariatet, som skrev at Ministeren havde fået mit brev og ville svare så hurtig som mulig, da jeg så ikke havde fået noget svar efter ca. en månede har jeg igen rykket for ca 5 dage siden, men uden svar. Hvad mere kan jeg gøre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! håber der er nogle der har bedre forbindelser end jeg harbiggrin

MVH Preben41

preben

Jeg har et problem, som der måske er nogle her der... Vis hele indlægget
11 svar
 Følg tråden
Der er 10 indlæg før dette.
Annonce
Annonce
Annonce
Kære LDS!
Bare for at afslutte min tråd!!!!!!!!!!
Jeg fik i går svar på mine spørgsmål fra Socialministeren, hvor hun også skrev.
Styrelsen beklager, at dine mails ikke er blevet besvaret, og forklarer, at forsinkelsen skyldes vanskeligheder i forbindelse med overgangen til et nyt journalsystem i styrelsen.

Så hermed afslutter jeg denne tråd, men tak for alle der har været med her.biggrin
MVH Preben41

preben

 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis