Polermaskine

Jeg har i noget tid nu ville gøre noget ved bognen mht. polering og fjernelse af ridser.. Jeg har så fundet meguiars.com hvor de har en polermaskine der kan tage forskellige polerhoveder der har skumgummi hoveder, og andre som varierer i styrke og til forskellige formål.. Dette er jo rigtigt smart, MEN problemet er at disse ikk fungerer til 230 V. og de dyre at få hjem (pga. transport, told osv)..
Derfor tænkte jeg der MÅ være nogen lignende hvor man kan få dem til 230 V der virker.. De er mere eller mindre ligesom en vinkelsliber hvor du kan sætte det hoved på du ønsker..

Se bl.a. her: http://www.meguiars.com/?pro-car-detailing-accessories/Electric-Dual-Action-Polisher

Og således ser hovederne ud:
http://www.meguiars.com/estore/product_list.cfm?sectionname=Professional%20(Mirror%20Glaze%20Brand)%3EBuffing%20Pads/Backing%20Plates%3EBacking%20Plates§ionID=38201

Nogen der kender nogle lignende produkter der kan hjælpe mig på samme måde med dette system der også kan give skumgummi hoveder?
Håber I kan hjælpe mig..
Jeg har i noget tid nu ville gøre noget ved bognen... Vis hele indlægget
11 svar
 Følg tråden
Der er 10 indlæg før dette.
Annonce
Annonce
Annonce
Jeg bruger selv MAKITA og FLEX orbital ...
Men jeg leder efter nogle flere maskiner jeg kan leje ud, så hvis nogen af jer har nogle gode bud, på prisfornuftige og holdbare maskiner, så giv mig lige besked :P
Ellers super gode svar hele vejen rundt :)







Vh Hilsen

Michael V Hansen.

Min webshop med bilplejeprodukter

Min blog om bilpleje specielt til gør det selv folk! :)

 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis