Hej
Vi er gået i gang med at kigge på et hus, som vi er blevet lidt vilde med, dog kommer det med en pizzabue som vi godt kunne tænke os at fjerne (alt det muret). Vi er blevet oplyst af egendomsmægleren at den er bærende. Er der nogen som har en idé om, det er muligt at fjerne muren og sætte understøttelse op, vi kunne jo godt tænke os at se ind i en løsning uden en lodret stolpe midt i rummet, men er der nogen som kan se om det burde kunne lade sig gøre.
Vi har tænkt os at tage en håndværker med ud og give et tilbud, men kunne godt tænkte mig at høre andres inputs og erfaringer.
Plantegningen er lidt skæv, da hjørnet ikke passer med muren, det går mere som den røde linje der er tegnet. Vi har selvfølgelig indregnet at vi skal have nyt loft og gulve