Klar til toilet?

Hej:)
Mkn familie og jeg bor k stor lejlighed og er ved at være trætte af kun at have ét toilet. Vi har et mini bryggers med vaskemaskine og tørretumbler. Kunne vi evt tilslutte et toilet og en lille håndvask her? Vi har mulighed for at flytte vaskemaskine og tørretumbler i kælderen hvis ikke det er muligt at have begge ting tilsluttet samtidigt. Vi vil gerne prioritere at få det ekstra toilet:)
Håber i kan hjælpe!
Hej:) Mkn familie og jeg bor k stor lejlighed og... Vis hele indlægget
13 svar
 Følg tråden
Der er 10 indlæg før dette.
Annonce
Annonce
Annonce
Ja når der ser sådan ud i kælderen er det ikke noget problem. Når du skriver "vandret" så skal det naturligvis være et rør med fald. 
Men en 45 gr afgrening efterfult af 45 gr bøjning så er du på vej. 
Måske skal der ryddes lidt op i vand installationer for at det kan være der. 
Du skal have gulvpladen væk i bryggers så du får det lavet rengørings venligt. 
Det kan være en fordel med væghæng toilet, hvor en del af cisternen gemmes i muren. Så fylder det mindre ud i rummet. ( uden at jeg ved noget om tykkelsen på muren ) 



Har nogen samlet det, kan det skilles ad. Samles igen ? ?

m.v.h. Erik (1/2 ekspert i mange ting)
Ja, det kan du godt, men der skal være fald på stykket fra toilettet hen til faldstammen. Få en snak med VVS'eren.

fase
1000 tak for jeres indput! Det har været en stor hjælp!:)
 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis