Gitterrist / elefantrist / presrist til sokkelaffugter

Hej

Jeg vil udskifte de gitterriste/elefantriste der pt lugger på vores sokkelaffugter (som består af fundablokke. En hjemmelavet løsning entreprenør har valgt i vores område 😆). De nuværende riste har målene 220*1000*25 med store masker. Jeg vil gerne have mindre masker som denne https://www.billigvvs.dk/flexi-200-x-25-x-1000-mm-rist-til-sokkelaffugter-s235jrdin1461-2463035?gclid=CjwKCAjwopWSBhB6EiwAjxmqDSl4gFzRw5DBddKk-Csyi-MTbMqIRmlr2d8k-Esw_sE51jlJjH7EBBoCJDAQAvD_BwE

Men Flexi risten bliver lige 1-1,5 cm for smal ved vores døre ... 

Nogen gode forslag til andre produkter med små masker i den ønskede størrelse ? Eller gode anbefalinger til sted der kan fremstille på mål?

Vi har brug for 20 stk a 1 m. 

På forhånd tak. 


1 svar
 Følg tråden
Annonce
Annonce
Annonce
Nu er vi inde på noget som jeg har ret meget forstand på. 
Jeg bor ca. 200 m fra Flexi metal, det firma som du henviser til.
Men jeg har arbejdet 20 år på PcP / Elefantristen  som er konkurrerende firma (noget større, men i den anden ende af byen) 
Her laver man riste med de masker du kunne ønske og på de mål du vil have. Det er muligt at de skal købes igennem en tømmehandel eller andet firma.
Her er LINK  til deres hjemmeside, og der sidder folk på kontoret som tager sig af sådanne bestillinger. 

Har nogen samlet det, kan det skilles ad. Samles igen ? ?

m.v.h. Erik (1/2 ekspert i mange ting)
 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis