Hejsa
Jeg har købt 6 lyskæder, som hver er 20 meter, men der er så lige en enkelt ting jeg ikke havde tænkt på. Kæden har åbenbart 8 forskellige lys indstillinger. 1 blinker helt vildt, en anden fade op og ned etc, og selvfølgelig også en hvor lyset er helt fast, som jeg gerne vil have.
Hvis man kigger på billede 2, så er første mulighed "Kombination". Det betyder jeg kan tænde lyset - vælge nr. 8 som er fast lys. Men når jeg så slukker og tænder igen, så har jeg lyskæder der blinker fuldstændig vanvittigt , da mulighed nr 1: "kombination" vælges automatisk.
Så spørgsmålet er. Tror i man kan klippe ledningen, og finde en konverter et sted, hvor jeg kan samle de 2 ledninger i, så jeg kun har fast lys?
Mvh Mads