Tilbygning pris

Jeg påtænker at lave en tilbygning til vores hus, det skal udføres som forlængelse af eksisterende hus.

Tilbygning udføres i sorte mursten eller klinkbeklædning, taghældningen er som nuværende 25 grader og betontagsten med undertag.

Tilbygningen skal være 30 m2, der skal udføres gulvvarme som skal kobles på eksisterende rørføring. Der skal være soveværelse og kontor i tilbygningen. 

Der kan ikke komme en lastbil ind på grunden, dette ift. beton til støbning af fundament.

Hvad skal jeg forvente af pris på dette arbejde? Jeg forventer at jeg selv spartler, maler og lægger gulve og sætter lister op. 

1 svar
 Følg tråden
Annonce
Annonce
Annonce

Der mangler stadig mange oplysninger, men på baggrund af det du skriver så mener jeg det vil koste omkring 15000 kr/kvm plus dit eget arbejde.

LDS Systembesked
LDS Tip
Automatisk tip
Nyhed! Spartelmasse godkendt til Fermacell fra Flügger.
Få 25% rabat på spartelmasse med vores rabatkode hos Flügger.dk Koden er: LDS     Se mere her
 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Sponsor på LDS

Flügger

Find alt til boligforvandlingen, når det kommer til maling og malerrelaterede produkter, på Flügger.dk. Få 25% rabat med koden: LDS

Se mere

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis

Se også