Markareal nær Århus og Middelfart

Hejsa. 

Til et nyt haveprojekt/koncept er jeg på udkig efter markarealer (med størrelse på ca. 1 hektar) tæt på Århus og Middelfart (alternativt evt. Odense) - jo tættere på byen des bedre. Afhængig af placering kan en flerårig aftale evt. aftales. 

Attraktiv "forpagtningspris" tilbydes. 

Har ikke den store betydning hvad der før har været på marken (ex. planteavl, græs, dyr eller andet) - dog er forurenet arealer ikke interessant. 

Så bor du på en ejendom tæt på Århus eller Middelfart med jord og marker omkring (eller kender du en som gør?), og kunne være interesseret i at tjene mere på din jord, og samtidig være en del af et spændende haveprojekt, er du meget velkommen til at kontakte mig, så vil jeg meget gerne sende noget mere materiale omkring projektet. 


God dag!   

Mvh Uffe

0 svar
 Følg tråden
 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis