Spots i overskabe

Hej alle

Jeg har lige fået sat et nyt køkken op og i forbindelse med det vil jeg have sat spots op. Der er ikke monteret noget i de overskabe jeg har købt og de er desværre ikke forberedt til noget. Kan jeg eftermontere spots og i så fald hvordan gør jeg det?

Mvh
Jens
3 svar
 Følg tråden
Annonce
Annonce
Annonce
harald nyborg har nogle ledspot 3x1w 12v vare nr 3159 og et påbygningssæt 3712 til knap 400 kr. har lige sat dem op under vores skabe i køkkenet de giver et godt lys og bruger kun ca 3 w
Som alternativ kunne du bruge LED lysbånd. Du er i hvert fald velkommen til at klikke ind på vores webshop og se om du kan bruge nogle af vores selvklæbende og fleksible lysbånd. Fordelen kunne være at LED ikke bliver så varme som almindelige halogen. Lysstyrken er høj og farven er behagelig. Kontakt os gerne hvis du har spørgsmål.

Med venlig hilsen
AAPlus ApS

LED lysbånd kan du også finde i IKEA, kaster ikke ret meget, men giver et blåligt koldt lys.

Green

 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Relaterede emner

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis