erstatning for tæsk

Får man i almindelighed erstatning af Væsenet, hvis man bliver overfaldet og får tæsk?
Får man i almindelighed erstatning af Væsenet... Vis hele indlægget
14 svar
 Følg tråden
Der er 10 indlæg før dette.
Annonce
Annonce
Annonce
De var lærenes køledikker, idag er de deres børns lærers mareridt.
Det er den type der forventer at de kan afleverer deres møg unger(små engle) og få dem undervist og opdraget uden selv at skulle røre en finger.
Og når de små pus brænder det halve af københavn af, så er det lærerne der ikke har opdraget deres små pus ordentligt.
For deres egen vedkommen så har de knoklet 37t og betalt deres skat. Så der for ejer de vejen, skolen mm.

 Mvh.

Flemming

Man skal ikke kaste med Sten hvis man selv bor i et glashus ...Eller hvis Sten er rocker, og ved hvor du bor

Vil det så sige at os der i årevis har knoklet 60 timer om ugen og betalt alt for meget i skat, har endnu mere ret til at være ude på vejen
Jeg syns jo bare, at vi skal tage hensyn til hinanden. Er jeg gammeldags?

Bornholm er et dejligt sted.
Nej da kære håndværker, de har jo 60-80 timers sport/foreningsarbejde mm. oven i. de har næsten ikke tid til at være hjemme og spise en pizza med børnene mellem halv syv om aftenen og atten tredive.

 Mvh.

Flemming

Man skal ikke kaste med Sten hvis man selv bor i et glashus ...Eller hvis Sten er rocker, og ved hvor du bor

 Følg tråden
Vil du være med? Log ind for at svare.

Relaterede emner

Tilmeld dig og få fordele



Deltag i forummet, stil spørgsmål og svar andre

Favoritmarkér spændende indlæg

Færre reklamer, når du er logget ind
...og meget mere



Tilmeld dig gratis